(T)URBANFEST 2007

Zaujímavá akcia na východe Slovenska, ktorú organizuje, už hádam tretí rok občianske združenie „Cirkus 49“. Cirkus 49 pozostáva z mladých ľudí, ktorý majú vzťah k pouličnej kultúre a tak.

(T)URBANFEST, Prešov, 25 – 26.5 2007

(T)Urbanfest

(T)Urbanfest 2007

Mišenka (yoyoer z Prievidze) mi dal kontakt na Petra, jedného z členov tohto zoskupenia. Otázka znela, či by som na túto akciu nešiel spropagovať yoyo. Týždeň pred akciou som sa rozhodol, že dobre, idem. Tak sme v piatok skoro ráno nasadli (Duška a ja) na vlak smer Prešov. Po zaujímavom dohadovaní s revízorom, že či má Duška nárok na študentskú zľavu alebo nie, sme po 5-6tich hodinách dorazili do Prešova. Centrum mesta je v skutku malé, ale o to krajšie. Veľa zákútí, priechodov, podnikov…cítili sme sa v ňom veľmi dobre. Akcia sa konala na školskom dvore, kedysi skateparku blízko centra. Chalani (organizátori) akurát stavali pódium. Bolo stráášne teplo. Už pri príchode som zbadal sprayerov ako sa umelecky realizujú na okolitých stenách, a nikto nič, žiadny policajt, nič. Asi to tam majú nejak dohodnuté.

Cez deň boli naplánované workshopy rôzneho zamerania (divadlo, streetart, kováčska dielňa, žongléri) neskôr večer sa konali koncerty. V piatok to bolo v štýle HC a v sobotu Rock a Ska. Jediné z čoho som bol trocha sklamný bolo trocha málo ľudí počas dňa, prichádzali až k večeru. Takže jediný workshop, ktorý som robil, bol v sobotu ráno pre asi 5 ľudí, viac menej organizátorov :).

Bolo to dosť free organizované, ale dosť v pohode to zvládali všetci. Čo nás fakt že potešilo bol nocľah u jedného chalana, ktorého tatko vlastnil mestský dom priamo v centre mesta na námestí. V pohodičke sme sa vyspali.Po mojom jedinom workshope, sme sa rozhodovali či odísť z Prešova v sobotu alebo až v nedeľu. Bola to vydarená akcia, ale v pondelok som mal skúšku, tak sme sa rozhodli vytiahnuť kotvy v sobotu okolo piatej. Po ceste sme si pozreli z vlaku nádhernú krajinu, Tatry a o desiatej sme boli doma. Ďakujeme Peťovi a všetkým ostatným za super akciu, do Prešova sa oplatí ísť. Foto tu.

P.S. Aj sme filmovali, tak sa môžete tešiť na video

Zanechajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.