Report – YYMČR 2007

České yoyo majstrovstvá opäť potvrdili svoju povesť. Akcia na ktorú sa rozhodne oplatí ísť. Rok od roka sa úroveň zvyšuje a na popredné miesta sa dostávajú mladí a perspektívni yoyeri. Nám starým už neostáva nič iné len vykašlať sa na robotu, na školu, nerobiť nič iné a len trénovať :).

YOYO MAJSTROVSTVÁ ČR, Praha, 17.11.2007

Kentaro Kimura a Peter

Peter Kišoň a Kentaro Kimura

V piatok 16. novembra 2007 sme nasadli do červeného Ferrari a vyrazili smer Praha. Prekvapivo rýchlo sme sa dostali do divadla Ponec, kde chlapci už chystali pódium pre sobotnajšie majstrovstvá. Prvýkrát som na vlastné oči videl Japonského yoyoplayera. Kentaro Kimura, bývajúci momentálne v New Yorku a pracujúci pre yoyonation obchod je, ako som predpokladal, v inej sfére yoyovania, ako iní playeri. Yoyoval všade a vždy, nechcem vedieť či yoyuje aj na záchode. Keď neyoyuje, vtedy papká a on papká veľmi rád. Ďalší zahraničný účastník, ktorý sa v piatok objavil v divadle bol Poliak Grzegorz Piwowarek . Veľmi fajn chalan, kecali sme anglicko-poľsko-slovensky čo bola veľakrát sranda keďže neviem dobre ani po anglicky ani po poľsky (ani po slovensky). Po tom ako dobrovoľníci pripravili všetko ako malo byť sme sa pobrali do krčmy najesť sa a napiť. V krčme sa objavili aj yoyopozorovaťeľky z Nemecka. Noc sme strávili (Duška, Juro a ja) u Kroutilú.

Som veľmi rád, že sme mohli prespať u rodiny Kroutilových. Bolo to super. Ďakujeme veľmi pekne…:). Chcete vedieť ako vyzerá Vashkov stôl: monitor ako hovado, klávesnica a vedľa asi osem 888 rôznych farieb.

Po výdatnom spánku sme sa pobrali do divadla Ponec. Aj tento rok som si zobral, s požehnaním organizátorov, na starosť súťaž v modifikovaní yoyí. Úroveň príhlásených kúskov bola vynikajúca. Žiadne bláznivé domáce pokusy, pekné prepracované modely s čistými líniami. Vyhral Ondřej Šedivý (Sheda) s modifikáciou Freehand 2-ky.

Zhrniem celý ďeň do zopár viet. Organizátori sa poučili z minuloročných hektických majstrovstiev. Tento rok bolo všetko rozdelené tak, aby sa dej majstrovstiev ľahko a bez stresov vlnil od začiatku až po úplný záver. Minútová kvalifikácia pre pokročilých (nepostúpil som, posr… som to:)), kvalifikácia stredne pokročilých, pokusy o rekordy, začiatočníci, FAST, Wolk the dog race, budha sleep contest, finále-stredne pokročilí, top, X, pokročilí, tombola a vyhlásenie výsledkov. Víťazom A sa stáva Vashek Kroutil . Najviac by som chcel však vyzdvihnúť výkon Petra Kavku , ktorý predviedol plinolo vyvážený a krásny freestyle v X-division v štýle 5A, je to veľký talent. Ďalší, ktorý ma milo prekvapil bol Ondřej Rajtora so svojím freestyle v A-division. Ďalších víťazov a vísledky si môžete pozrieť na oficiálnom webe majstrovstiev. Freestyle si dal aj Kentaro Kimura, ktorý nám ukázal kde je momentálna svetová špička v 3A a ako sa robí 2A a 4A s dvomi yoyami – úchvatné.

Po ukončení a zbalení všetkých pakšametov a s konštatovaním, že to boli najlepšie majstrovstvá Českej Rep. v doterajšej histórií sme sa pobrali do klubu na afterparty. Rozoberali sme systém hodnotenia, čo je téma na dlhé večery. Kentaro Kimura yoyoval aj pripitý. Po hodinke sme unavení sadli do Taxíku a išli spať.

V nedeľu na obed sme cestovali domov. Poďakovanie patrí všetkým ľuďom ktorí sa zúčastnili, organizovali a vytvárali výbornú atmosféru. Korda, Šéda, Adam, Špek, ostrieľaný moderátor Čóča, Vashek a bratia a mnoho ďalších…

FOTKY

FREESTYLES

Peter

Zanechajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.