REPORTS – CYA narodeniny

Česka yoyoasociácia oslavovala 2. rok založenia. Pri tejto príležitosti zorganizovali ľudia z asociácie v jednom z miliónov klubov v Prahe party.Celý podnik bol prenajatý len pre yoyoerov. Najväčšiu pozornosť pútali hostia z ...viac info

B-day CYA, Praha, 2.2.- 3.2. 2007

Fotky sú robené mobilom, nezľaknite sa kvality.

Česka yoyoasociácia oslavovala 2. rok založenia. Pri tejto príležitosti zorganizovali ľudia z asociácie v jednom z miliónov klubov v Prahe party. Celý podnik bol prenajatý len pre yoyoerov. Najväčšiu pozornosť pútali hostia z Ameriky. Boli to zástupcovia firmy Duncan Toys, Mike Burke a Jack Ringca. Prišli aby našli distribútora ich hračiek Duncan, a aby našli vhodných ľudí, yoyerov, ktorí sa stanú členmi Dunacan crew, a budú propagovať ich značku tu v strednej Európe.

Do Prahy som prišiel v sobotu okolo 14.00. Cesta autobusom trvala obvyklých 4 a pol hodiny. Prvýkrát som prešiel hranicami Slovenska od vstupu do Shengenu, je to bez zastávky na hraniciach, ale so zastávkou pred hranicami. Polícia zastavila náš autobus a kontrolovala o.p. Takže tak. Po príjazde som hneď zašiel ku Kroutilovcom (mama, otec, babka, dedko, Kuba, Ondrej, Vashek, Vítek), kde som obe noci prespal, za čo veľmi ďakujem. Ondrej akurát strihal video z YMČR2007, tak som ho v tom povzbudzoval:). Keď prišli aj Vashek s Kubom, tak sme si dali nejaké pivká a povzbudzovali sme Ondreja spoločne. U Vashka som si vyskúšal novinku od Yoyofactory Skyline a tiež Velocity.

Unavení sme si šli okolo polnoci ľahnúť, okrem Ondry. Keď som sa ráno zobudil tak som na neho natrafil v kúpeľni. Náš rozhovor znel asi takto:

Vyspinkaný Ja: Bré ráno.

červenooký Ondra: Bré jitro.

Ja: Ako si sa vyspal?

Ondra: Jestě jsem nespal. Video už je skoro hotové.

Ja: Ty si blázon.

Okolo obeda som vyrazil do mesta za Kordom a Shedom, ktorí už sedeli na obede s Američanmi. Spolu sme poobedovali. Jack s Mikeom sa ubytovali a išli sme sa prejsť do mesta, sadnúť na pivko, a potom sme z mesta putovali priamo do klubu kde sa mala uskutočniť tá sláva.

Oslava sa začala o 16,00, začalo sa yoyovať. Skoro každý vytiahol Freehanda, aby videli Američania, že táto značka je v Čechách obľúbená :). Jack a Mike sa potulovali pomedzi nami a kto chcel sa ich mohol dotknúť, prehodiť pár slov a tak sa zdokonaliť v Angline, naučiť sa nejaký ten trik. Na rad prišli aj súťaže. Bola vyhlásená „prechádzka so psom jazda“, „najlepší trik“ contest. Jack Ringca si dal pekný freestyle, mali sme tak možnosť vidieť ako sa yoyouje v USA. Jack má nádherný vy-yoyovaný štýl s množstvom vlastných trikov. O pol desiatej som sa cítil ako o druhej v noci, unavený som bol jak hovado. Atmosféra bola vynikajúca, tak ako vždy. S pokročilým časom sa pomaly ľudia poberali domov. A a aj ja s Vashkom a Ondrom sme sa nejako dotackali do postelí.

V pondelok ma čakala už len cesta domov.

Peter

Zanechajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.