REPORT – PYP 2008

PYP 2008

PYP 2008

Narýchlo zbúchaná akcia na ktorej to vôbec nebolo vidno. Pražský yoyo prebor sa konal v Prahe, že áno. Atmosféra bola vynikajúca.  Jazwec a Peter boli pri tom. Viacej slov a fotky vo vnútri článku.

PRAŽSKÝ YOYO PREBOR, Praha, 8.3. 2008

Každým rokom nám pribúda viac a viac yoyoakcií. A pozadu nezaostáva ani ten s koncovkou 08. Po úspešnej CYA+DUNCAN párty prišiel na rad aj večer, ktorý sa niesol súťažnejšom duchu.

Do/Z najkrajšieho mesta na svete sme ja a Peter vyrazili už o deň skôr, v piatok, aby sme stihli narodeninovú oslavu môjho odvekého guru a nášho kamaráta Punkejta. V sobotu po prekalenej noci nasledovala na obed valná hromada CYA, na ktorej som sa však nezúčastnil. Aj keď viem, že odo mňa, ako od historicky prvého zahraničného člena CYA, by sa to tak-nejak očakávalo, naozaj som sa na to necítil.

Sobotu sme strávili aj s Petrom každý po svojom a spoločnú cestu sme zas našli až večer okolo piatej keď sa celý Pražský Yoyo Přebor 2008 zahájil. Akcia prebehla v komornejšom divadielku Kámen, ktoré však na suťaž takéhoto formátu s prehľadom stačilo. Nakoniec, celý PYP netrval dlhšie ako nejaké tri hodiny. Bola to však asi najprekvapujúcejšia súťaž akú som za svoju trojročnú kariéru zhliadol. Toľko skillu a nováčikov pokope sa na pódium nepostavilo snáď ani na majstrovstvách Českej republiky. Ja, ako už obyčajne, som nesúťažil, no Peter zabojoval a dotiahol to až na medailovú priečku. Bronz sme teda získali my, striebro Peťan a najviac to všetkým natrel Bubi s jeho skvelým freestylom. No nehovorím, že ostatné priečky neboli obsadené kvalitou. Všetkým súťažiacim ešte raz gratulujem.

Afterparty sa konala v už známom Motoráji. Posedeli sme však iba chvílku a v celkom rodinnej zostavičke. Predsa len, Punkejtova oslava sa na nás celkom podpísala. Rozlúčili sme sa a každý zas šiel svojou cestou. Ráno sme s Petrom boli dohodnutí nastúpiť do autobusu na Florenci, no keďže som prišiel neskoro, získali sme tak polhodinku k dobru a počkali na ďalší. Rozlúčili sme sa s Frostom, ktorý tam s nami bol a vyrazili sme zas domov.

V Brne sme prestúpili na autobus do Bratislavy a v poobedňajších hodinách sme sa jej aj dočkali. Akcia to bola, ako už v Čechách býva zvykom, výborná a som rád, že sme sa jej obaja zúčastnili. Dúfam, že naši bratia budú mať aspoň z polovice tak pozitívne spomienky na naše prvé Slovenské majstrovstvá ktoré sú už za rohom.

FOTO

Jazwec

Zanechajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.