REPORT – SYN2008

SYN08 - report

SYN08 – report

Trošku neskôr Vám ponúkam Killswitchovu reportáž z 1. Slovenských yoyo majstrovstiev. Účasť bola hojná a medzinárodná. Všetci veríme, že yoyerov na Slovensku bude hojne.

1. SLOVENSKÉ YOYO MAJSTROVSTVÁ, 28.6 2008

Logo SYN 08

Logo SYN ’08

S postupným rozmachom yoyingu na Slovensku, si jeden junák zvaný Peter povedal, že by bolo dobré uskutočniť Slovenské Yoyo Majstrovstvá.

Stalo sa tak v Sobotu 28.6. v Bratislave, presnejišie v maličkom divadle Štúdio 12 na Jakubovom námestí. Brány tejto akcie sa otvorili ráno okolo deviatej hodiny. Ja som síce prišiel niečo po pol desiatej, ale miestom sa už hemžili Slovenskí yoyeri, a množstvo yoyoerov aj z okolitých krajín, Češi, Maďari, Rakušania a Poliak – ešte som nebol na yoyo súťaži s takou medzinárodnou učasťou. Celá akcia sa začala registráciou sútažiacich do jednotlivých kategórií, potom nasledoval menší yoyoworkshop pre úplných začiatočníkov a po ňom už súťaž divízie začiatočníkov. V tejto kategórií sa stretli proti sebe štyria yoyeri z rôznych kútov Slovenska, od západu až po východ. Nakoniec sa ukázalo že reprezentant z Prešova – Samo sa stal s prehľadom víťazom tejto kategórie. Na druhom mieste skončil borec z Trenčína Roman Kolatek na treťom Martin Prochászka. Následne počas prestávky sa ľudia kade tade porozbiehali… niektorí nakupovali yoyá z yoyo.cz shopu, iní sa navzájom učili triky alebo si len tak skúšali cudzie yoyá (hneď mi z kufríka zmizla polka yoyí 🙂 ). Po prestávke prišla na rad, prvá „neyoyo“ exhíbica v podaní Slíža Perfekta, ktorý sa predstavil s diabolom a tiež žonglovaním s yoyami. V sále začínal pomaly dochádzať kyslík, tak sa nasledovný F.A.S.T. Challenge uskutočnil v parku oproti divadlu. Treba uznať že to bolo veľmi zaujímavé spestrenie. Do finále sa prebojovali dvaja súrodenci z Čiech bratia Konečný, a Matio zo Slovenska. Nakoniec vyhral Jakub Konečný. Po F.A.S.T. Challenge, nasledovala ešte druhá časť workshopov a po nich exibícia v Spin Top, káči alebo po slovensky vo vĺčkovi :). Na pódiu sa stretli 4 „káčeri“ z Čiech, Vashek, Pelepin, súrodenci Dan a Jakub Konečný. V ďalšej neyoyo exhibíci predviedli svoje umenie footbagisti, tí sa asi najviac spotili. Vrchol celého večera sa už pomaly blížil X-divízia a 1A.

V X divízií sa súťaží, vo všetkých štýloch okrem 1A, tu sa stretlo 5 súťažiacich, dvaja Maďarskí yoyeri (4A a 5A), dvaja Slováci (5A) a Rakúsky yoyer(4A). Na prvom mieste sa umiestnil Nandor Gregor z Maďarska s veľmi slušným offsting freestylom, na druhom mieste Peter Kišoň zo Slovenska s 5A/counterweight štýlom a tretí skončil Daniel Budai z Maďarskej Duncan Crew tiež s 5Ačkom. Vrchol celých majstrovstiev bol predo dvermi a za dverami v sále bol strašne zlý vzduch, preto sa väčšina ľudí rozbehla ešte von nadýchať čerstvého vzduchu. Po tejto krátkej prestávke už nasledoval zlatý klinec programu v podobe finále v 1A divízií kde sa malo rozhodnúť aj o prvom slovenskom majstrovi. To že to Slováci nebudú mať ľahké určovala aj prevaha zahraničných yoyerov, v tejto divizí sa stretlo 17 „contestantov“, z toho traja Slováci :). Na pódiu sa stretla kvalita, čo bolo aj z freestylov cítiť. Kedže sa to slovom nedá opísať tak spomeniem len celkové umiestnenie. Prvú priečku obsadil Balint Farkas z Maďarska druhú priečku obsadil Ondřej Rajtora z Česka a tretiu znovu Maďarský yoyer Kerekes Mate. Najlepší Slovák sa umiestnil na

13. mieste a paradoxne sa ním stal víťaz divízie začiatočníkov Samo Orlovský. SAMO ORLOVSKÝ sa stal YOYO MAJSTROM SLOVENSKA 2008. Po vyhlasení výsledkov, už len šup na večeru a potom na afterparty do Obludy.

No čo dodať na záver, akcia to bola podarená, priestor zaujímavý, dost ľudí, zaujímavé freestylíky, škoda že neprišlo aj viac „neyoyerov“ si vyskušať yoyo či pozrieť si akciu, snáď o rok. A snáď sa tieto majstrovstvá stali takým prológom pre budúce majstrovstvá.

Killswitch

Pozrite si fotky od Matra z Nitry – foto

Report s fotkami je aj na stránke – yoyo.cz

Pozrite aj oficiálne výsledky na stránke majstrovstiev – syn 2008

Komentárov: 1

  • Od namco -

    kebi bol syn o kolkej bi bol

Zanechajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.