World YoYo Contest 2013 deň druhý!

Druhý deň worldsov sa konali finále troch kategórii – 2A,3A a 4A! Ešte predtým sa ale odohrala 5A kvalifikácia a 1A semi-finále!
Ako to celé dopadlo?

2A

Shinji Saito sa neukázal ani tento rok a tak väčšina ľudí upierala svoj zrak na minuloročného víťaza Shu Takada-u! Tomu sa nakoniec titul nepodarilo obhájil ale len tesne, keď skončil na druhom mieste. Titul sa tento rok podarilo uchmatnúť Takuma-ovi Yamamoto-vi! Bronzovú medailu ziskál víťaz kvalifikácie Ryo Yamashita!

1.miesto – Takuma Yamamoto

2.miesto – Shu Takada

3.miesto – Ryo Yamashita

3A

Näjvačšou otázkou pre finále 3A bolo, či sa Hankovi Freemanovi podarí vyhrať aj 3.krát v rade alebo ho tento rok niekto zosadí z trónu.
Kandidátov na to bolo viac ako dosť. Súťažiť sa tento rok rozhodol napríklad aj majster sveta z roku 2009 Kentaro Kimura. Ten nakoniec obsadil 5.priečku.
Z bronzu sa tešil Yasuki Tachibana, ktorý sa do finále prebojoval až z poslednej postupej priečky (5.miesto) v kvalifikácii. Striebro získal Patrick Borgerding! Ten priedviedol niekoľko priam až neuveriteľných horizontálnych 3A trikov! Ale takmer s 9 bodovým náskokom sa po tretí krát v rade stal majstrom sveta Hank Freeman!!

1.miesto – Hank Freeman

2.miesto – Patrick Borgerding

3.miesto – Yasuki Tachibana

4A

V 4Ačku mala svoje zastúpenie aj Európa v podobe Davida Molnára, ktorý nakoniec obsadil 11. miesto!
Už pred finále nám bolo jasné že budeme môcť očakávať veľkú bitku o titul veď mená ako Bryn Figueroa, Rei Iwakura, Naoto Okada či Ben Conde hovoria jasne za všetko. No nakoniec to všetkým ukázal víťaz kvalifikácie a pre mnohých asi nie príliš známy yoyer – Michael Nakamura!
Striebro získal už spomínaný Naoto Okada a bronz získal Chun Hin Chan, ktorý obsadil rovnaké miesto aj v kvalifikácii. Chun sa zo svojho úspechu tak tešil že hneď po tom čo začul svoje meno pobozkal zem a od radosti priam nevedel čo robiť tak sa tam len válal po zemy.

1.miesto – Michael Nakamura

2.miesto – Naoto Okada

3.miesto – Chun Hin Chan

A ešte sa poďme pozrieť na 5A prelimy a 1A semi-finále.

5A prelim

Najväčším sklamaním je ale pre mňa osobne neúčasť Takuma Inoue-ho, ktorý bol v posledných rokoch asi jediným 5Ačkarom, ktorý ako tak držal krok s Takeshi-m Matsuur-om.
Uvidíme teda čo mám finále prinesie!
Európa by v ňom mala mať zastúpenie v podobe 2 yoyerov – David Molnár a Petr Kavka ale Peťanová účasť nie je z pre nás neznámych dôvodov úplne istá.
Víťazom sa nakoniec s vyše 10 bodovým náskokom stal Hideo Ishida.

1A semi-finále

O nabitosti tohto semi-finále svedčí už len fakt že pred bránami finále zostali stáť taký yoyery ako Gentry Stein, Tatsuya Fujisaka, Anthony Rojac či Eric Koloski. Takisto skončila aj dominancia Ryotu Ogi-ho, ktorý poslednú dobu v 1minutových freestyloch dominoval a obsadil 10.miest.
Víťazom sa nakoniec stal Iori Yamaki. Skvele sa však podaril freestyle aj Kentarovi Kimurovi, ktorý do finále postúpil z 2.miesta. Z oslavami svojho titulu v 4A bude musieť počkať Michael Nakamura, ktorý obsadil 11.miesto zaručujúce finále! Z celkového počtu 12 postupujúcich je až 7 z nich z Japonska!

Freestyly zo všetkých spomíných divízii si môžete pozrieť na youtube channely duncanu – http://www.youtube.com/user/DuncanToys/videos

Dnes nás teda čaká záverečný deň World YoYo Contest 2013 a tešiť sa môžeme na finále AP, 5A a 1A!

17:00 Spintop freestyle
18:00 Diabolo freestyle
19:00 Spintop ladder
20:00 Kendama ladder
00:30 AP, 5A a 1A finále

O všetkom vás budeme informovať v našej diskusií do ktorej sa môžete kľudne zapojiť – http://forum.yo-yo.sk/viewtopic.php?f=2&t=5985&start=40