World YoYo Contest 2013 – 3.deň!

JÁNOS KARANCZ JE MAJSTER SVETA!!!!!
Ale poďme na to pekne po poriadku.
Dnes v noci sa konali finále posledných 3 kategórii – AP, 5A a 1A.
Ako to teda celé dopadlo?

AP

Titul s minulého roka sa vybrali obhajovať Ivo Studer a Jan Schmutz alebo teda InMotion. Vymysleli si to celkom dobre ale prišlo mi to tak že ich vystúpeniu chýbali grády a nebolo také premakané ako to majú vo zvyku ().
Skvelý freestyle predviedol aj Rei Iwakura, ktorý najprv skombinoval 4A,5A a 1A do jedného, točil si yoyo na vejáry a predvádzdal rôzne iné bláznivé kúsky ().
Takahiko Hasegawa ukázal svoje zručnosti s kruhmi! Ale aj to ako sa dajú vybrať pogy z yoya pomocou pumpy ()!

AP kategória bola tento rok fakt nabitá.

1.miesto – Spination (Tomiyuki Watanabe&Yu Kawada)
Útek z väzenia? Super scénka! Ale ja si neviem si pomôcť a stále mám akosi pocit že po väčšinu času im tam yoyo skôr zavadzalo. Samozrejme im ale víťaztvo prajem! Naozaj si na tom dali záležať!

2.miesto – Tuan Chih Min
Hranie na imaginárnych husliach a do toho zakomponované yoyovanie? To je nápad!

3.miesto – Chang Tsu Wei
Až neuveriteľne zosychronizované 4Ačko!!

5A

Ukázalo sa že Takeshi naozaj stále nemá konkurenciu! Veď vyhrať vo finále s náskokom 22,1 bodu pred druhým a 27,7 bodu pred tretím hovorí fakt za všetko! Po jeho freestyle pochyboval o jeho víťaztve len málokto a tak sa bojovalo skorej o druhé miesto.
Mojím najväčším favoritom bol majster Ázie 2012 a 2013 Bryan Jardin. Ten predviedol naozaj parádne triky ale mal nanešťastie aj veľa missov a tak skončil na 6.mieste ().
Tesne za top3 skončil víťaz kvalifikácie Hideo Ishida (klik).

1.miesto – Takeshi Matsuura
Niet nad čím polemizovať. Takeshi je proste stále bezkonkurenčne najlepší!

2.miesto – Tyler Severance
Majster sveta z roku 2007 bol naposledy bol v 5Ačku v TOP3 v roku 2009. 2011 skončil 4., a 2012 5.! No tento rok mu to opäť vyšlo a zaslúžene si uchamatol striebro!

3.miesto – Samm Scott

V 5Ačku sme mali aj Európske zastúpenie v podobe Davida Molnára a Petra Kavku.

David Molnár sa po nie celkom podarenom 4Ačku predviedol vo veľkom štýle a obsadil 7.miesto!

Peťan ukázal niekoľko zaujímavých trikov ale z nejakého dôvodu skončil už po 2 minútach a tak obsadil 10.miesto!

1A

Čo povedať?
Ak sa nemýlim tak János Karancz by mal byť prvým Európanom, ktorý vyhral titul majstra sveta!! A celkom zaslúžene. Všetci asi vieme že má jeden z najorginálnejších a zároveň aj najriskatnejších štýlov na svete. Ale na stagy mu to všetko viac menej vyšlo. A aj keď mal pár úsekov kde nešiel úplne ako by si to predstavoval stal sa novým majstrom sveta! S 3,5 bodovým náskokom pred druhým takmer 10 bodovým náskokom pred tretím.
Vo finále sa rozhodne bolo na čo pozerať a všetci súťažiaci ukázali že tam boli zaslúžene.
Zaujal Ky Zizan, ktorý sa do finále prebojoval až z kvalifikácie. Svoj freestyle začal s dvoma stringami (každý na jedenej ruke) prichytenými na yoyi. O tomto jeho kúsku sme písali už tu (klik) a musím povedať že to vyzerá fakt parádne. Len neviem či to bola správna voľba do finále a či mu to nebolo skôr na škodu ().
Finále zasa raz nevyšlo Ryotovi Ogi-mu, ktorý obsadil posledné 21.miesto () a najlepší deň nemal ani minuloročný majster Hiroyuki Suzuki, ktorý zamotal dve yoyá a skončil až 10 (klik).
Najlepšie umiestneným američanom sa stal Eric Trantom, ktorého ja poznám hlavne ako 3Ačkara (klik).
A veľkým prekvapením bolo pre mňa 9.miesto Paula Kerbela, ktorého by som určite umiestnil oveľa vyššie! Veď posúďte samy ()!

1.miesto – János Karancz
Čo dodať? Snáď len obrovskú gratuláciu!!!

2.miesto – Christopher Chia
Christopherovi proste tento rok nie je súdený vyhrať. 2.miesto na majstrovstvách Ázie a 2.miesto aj teraz. Ale hovorím to ako keby to bol neúspech.. Christopher predviedol neuveriteľný freestyle!

3.miesto – Louis Enrique Villasenor
Po Louisovom freestyle som myslel že je o majstrovi rozhodnuté. 3.miesto je fakt za jeho parádny freestyle zaslúžené. Z kvalifikácie až na bedňu! To je výkon!

Na záver World YoYo Contestu 2013 sa ešte konal ceremoniál pri, ktorom Greg Cohen, organizátor worldsov od roku 2000, za sprievodu Americkej hymny odovzdal akúsi štafetu Ondrejovi Šedivému (to už za sprievodu Českej hymny) a sa môžeme tešiť na World YoYo Contest 2014 v PRAHE, ktorému už nič nestojí v ceste!!

Pre jednoduchšie vyhľadávanie freestylov sme si pre vás pripravili tento zoznam, kde nájdete všetky freestyly z finále 1A,2A,3A,4A a 5A zoradené podľa umiestnenia – http://forum.yo-yo.sk/viewtopic.php?f=2&t=6011

viac freestylov zo všetkých kategórii si môžete pozrieť tu:
http://www.youtube.com/user/yoyofactoryvideo/videos
http://www.youtube.com/user/DuncanToys/videos

Zanechajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.