Raz som sa dozvedel že v jednom hračkárstve predávali yoyá F.A.S.T. 201, ktoré sú určené hlavne pre začínajúcich yoyerov. Rozhodol som sa kúpiť zopár kusov a vylepšiť ich. Ako sa to dá? Takto:

1
Ak sme si kúpili FAST 201, tak ho úplne rozobereme na jednotlivé časti. Na vyberatie pogov, záťažových krúžkov a umelohmotného krúžku so zúbkami použijeme malý šrobováčik.

2

3

Skrutku vyberieme silným zatlačením danej polovičky yoya o tvrdý predmet. Túto skrutku potom trocha naskrutkujeme na matičku a rovnakým spôsobom ju vytlačíme von (ak chceme recess na oboch polovičkách)

4

Pre upevnenie do vŕtačky musíme zobrať skrutku a nasunúť ju opačnou stranou na danú polovičku. Na zaistenie použijeme matičku bez samoistenia (tá vpravo). Niekde doma určite nejakú najdete.

5

Túto polovičku vsunieme do hlavy vŕtačky, zaistíme a môžme recessovať.

6

Na sústruženie používam malé úzke šrobováky. Chce to prax a vyskúšať rôzne nástroje.

7

Podľa požiadavky urobíme buď drážku pre o-ring (vľavo), alebo drážku pre sticker-ku či difpad-ku (vpravo)

8

Do drážky pre o-ring môžeme natlačiť napríklad aj silikón (na obr. je to yoyo úplne vpravo).

9

Následne poodlamujeme všetky zúbky z umelohmotného krúžku.

10

Po dokončení recessu a úprav (malovanie…) yoya, môžme začať so skladaním. Ako prvé natlačíme naspäť skrutku a matičku. (Treba to tam fakt že silno zatlačiť, a použiť nejaký vhodný nástroj).

11

Potom doporučujem následný postup: kovový krúžok vsadíme do umelohmotného krúžku, potom naňho dáme obrázok a potom pog. Toto všetko potom následne silno natlačíme do tela yoya.

12

Ak chceme, môžme ošmirgľovať povrch yoya pre lepšie grindy. Nasadíme gumičky, spacery s vyčisteným ložiskom a máme to.
Veľa šťastia!!!