Freehand zero od firmy Duncan je jedno z najpopulárnejších yoyí na svete, ak nie najpopulárnejšie. Je nástupcom legendárneho Freehandu 1.Vyznačuje sa, jednoduchosťou a vynikajúcim tvarom, ktorý pocítite hneď pri chytení yoya do ruky. Avšak návratový systém, ktorý zabezpečujú dve nalepené stickery je vhodný pre začiatočníkov. Ďalšou nevýhodou je,  že sa stickerky po čase zošúchajú a treba kúpiť nové. Preto veľa ľudí začalo vymýšľať, ako zmeniť návratový systém tak, aby sa yoyo vracalo len cez . Najznámejšie sú recessy stickeriek a momentálne hlavne silikónové modifikácie. Obe tieto modifikácie preslávil Takeshi. Je možné si Freehandy modifikované od Takeshiho kúpiť v internetových shopoch, ale stoja dvojnásobne viac ako nemodifikované Freehandy. Preto, kto je zručnejší a ma doma potrebné vybavenie, tak si robí modifikácie sám. Návod ako na to, je tunaka. Prajem veľa šťastia. 🙂

1
Prvé čo urobíme, rozoberieme yoyo, zostali nám dve polovičky. Teraz treba vybrať pogy. Pog (na polovičke so skrutkou) vyberiem silnejším zatlačením konca skrutky o tvrdú podložku.

2
Potom vyberieme skrutku a naskrutkujeme ju do matičky na druhej polovičke yoya.

3
Teraz opäť zatlačíme na skrutku, a vyberieme aj druhý pog, matičku a skrutku.

4
Máme celé yoyo rozobrané.

5
Teraz nasadíme skrutku opačnou stranou, ako bola pôvodne, do jednej z polovičiek yoya.

6
Skrutku zaistíme matičkou (nie pôvodnou), ktorá nemá samoistenie. Doma nejakú nájdete. (Samoistenie je tá umelá hmota vo vnútri pôvodnej matičky, aby sa yoyo počas yoyovania nerozmontovalo.)

7
Yoyo pripravené na zasunutie do vŕtačky.

8
Yoyo nasunieme do hlavice vŕtačky a zaistíme. Teraz nejakým ostrým predmetom (ja používam tenké skrutkováčiky) vyrijeme nami požadovanú drážku.

9
Na obrázku môžete vidieť modnuté freehandy. (o-ringy, recessnuté ploché o-ringy, recessnuté difpady, recessnutá stickera, natlačený silikón)

10
Vyčistíme ložisko, dáme všetko dokopy a vyhrali sme.